Mgr. Bc. František Horák

Poradce, terapeut
Logoterapie & existenciální analýza

František nabízí odbornou pomoc v oblasti:

Strach, úzkost, stres

Smutek, deprese, vyhoření

Obtíže ve vztazích, manželství

Nespokojenost v tom, co dělám, hledání smyslu v životě

Nedůvěra, sebepřijetí

Trauma, ztráta, truchlení

VIDEO

Vzdělání a zkušenosti

Vzdělání: Teologie a filosofie, UP Olomouc, Cyrilometodějská fakulta,
Kybernetika a řídící technika, ZČU Plzeň, Fakulta aplikovaných věd

Výcvik: Psychoterapeutický výcvik v logoterapii a existenciální analýze, který odpovídá požadavkům Evropské asociace pro psychoterapii (EAP) a je akreditován Českou psychoterapeutickou společností ČLS JEP pro práci ve zdravotnictví (SLEA Praha)

Kurzy: Psychoterapeutická práce s traumatem podle Luise Reddemann (SLEA Praha), Kompletní krizová intervence (Déčko Liberec)

Praxe: 15 let praxe v pomáhajících profesích (pastorální poradenství, práce na lince důvěry), 8 let terapeutické praxe pod supervizí

Supervize: Skupinová a individuální terapeutická supervize ve směru Logoterapie a existenciální analýza (SLEA Praha)

Členství:
řádný člen České asociace psychoterapeutů ČAP
řádný člen Společnosti pro logoterapii a existenciální analýzu

Spolupráce:

 
 
 
 
 

Příběh Františka

Po maturitě jsem nejdříve studoval na Západočeské univerzitě v Plzni bakalářský obor Kybernetika a řídící technika. Během studia mě však začala zajímat filozofie a otázky po smyslu života, kterými se zabývá teologie. Proto jsem se po jeho ukončení začal věnovat těmto oborům. Po jejich absolvování jsem 10 let působil jako duchovní římskokatolické církve a v oblasti pastorálního poradenství. Zároveň jsem po tuto dobu žil v karmelitánském klášteře.

Během tohoto období jsem se setkával se spousty lidmi, kteří mi otevírali svá srdce a mluvili o svých psychických potížích. Najednou jsem si uvědomil, že jim se svými dosavadními znalostmi nemohu plně pomoci, a proto jsem se přihlásil do dlouhodobého psychoterapeutického výcviku v Logoterapii a existenciální analýze. Během jeho absolvování jsem sám prošel velkými životními změnami, které mi umožnili ještě více chápat životní strasti a nejistoty člověka. V současné době jsem ženatý a mám syny Mikuláše a Jakuba.

Velmi rád putuji v přírodě a v horách. Největší přínos mne přinesla cesta do Compostelly, kterou jsem podnikl z Pamplony a pokračoval až Na konec světa v celkové délce 800 km. V posledních letech jsem si také oblíbil běh na delší tratě. Zatím mým největším úspěchem bylo uběhnout půl maraton. Když to čas umožní, tak se rád věnuji volejbalu, squashi a lyžování.

Jinak rád čtu, nebo poslouchám detektivní romány a fantasy literaturu. To samé platí pro kinematografii. V oblasti hudby jsem si v poslední době znovu oblíbil Mozarta a pravoslavnou duchovní hudbu, ale rád se odreaguji i zatancuji při hitech skupiny Abba, Kryštof a Coldplay.