Mgr. KATEŘINA VAŠÍČKOVÁ

Mgr. Kateřina Vašíčková

Individuální, párová a skupinová terapeutka
SKYPE poradenství

„Je-li člověk nespokojený se svým životem, může jej změnit dvěma způsoby. Buď změní podmínky svého života, nebo svůj postoj. První není vždy možné, to druhé je možné vždy.“ – Ralph W. Emerson

Katka nabízí odbornou pomoc v oblasti:

ÚZKOST, DEPRESE
VZTAHOVÉ POTÍŽE
PROFESNÍ NESPOKOJENOST
SMUTEK, OSAMĚNÍ
STRACH, BEZMOC
NADVÁHA, OBEZITA
NEPŘIJETÍ, POCITY MÉNĚCENNOST
PRÁCE S TRAUMATEM, SMUTKEM, PRÁZDNOTOU A OSAMĚLOSTÍ
OŠETŘENÍ TRAUMATU
SEBEREALIZACE, RADOST ŽIVOTNÍ NAPLNĚNÍ
ŽENSTVÍ A MATEŘSTVÍ
OSOBNOSTNÍ ROZVOJ

Zpětná vazba od klienta

„Katko, chtěla jsem Vám moc poděkovat za celý ten půl rok, co jsem k Vám chodila na terapii. Hodně jsem se za ten půl rok posunula a jsem za to moc vděčná. Díky Vašemu laskavému přístupu jsem se vždy cítila bezpečně a současně oceňuji, že jste mě “donutila” tvrdě pracovat. Vždycky to bylo tak akorát ? K terapii jsem se dlouho odhodlávala a nakonec jsem jen litovala, že jsem nesebrala odvahu dřív!“ – Lucie, 36 let

Dosažené vzdělání

Univerzita Karlova v Praze, Fakulta sociálních věd, obor Sociologie

Supervize: Individuální a skupinová terapeutická supervize v existenciálním směru

Výcvik: Logoterapie a existenciální analýza (Vzdělávací program Společnosti pro Logoterapii a Existenciální analýzu odpovídá požadavkům Evropské asociace pro psychoterapii (EAP) a je akreditován Českou psychoterapeutickou společností ČLS JEP pro práci ve zdravotnictví)

Kurzy: Psychoterapeutická práce s traumatem (SLEA – I. Zvánovcová, A. Vítová). Párová terapie (I. Zvánovcová a M. Vondrová), Terapie dětí (M. Vondrová), Koučování v psychologické praxi (R. Bahbouh), Emoční inteligence, Enneagram (E. Velechovská), Sebepoznání a role manažera, MBTI (M. Čakrt), Přirozený projev (R. Sattler), Práce s hlasem (I. Vostárková), Jógová terapie (L. Königová).

Příběh Katky

Moje cesta k psychoterapii se začala rýsovat během dospívání, kdy jsem měla spoustu zájmů, ale nejvíc mě zajímala filosofie a společenské vědy, prostě přesně ty předměty, které ostatní spolužáky dost nudily ? Teoreticky i prakticky se mi postupně ujasňoval můj zájem o člověka, lidské příběhy a společenské souvislosti. Hodně jsem četla a právě v knihách jsem nacházela útěchu a odpovědi na otázky, které trápily i mě osobně. Profesně jsem postupně prošla ziskovým i neziskovým sektorem, abych si pak našla svou vlastní cestu. Když jsem se rozhodovala pro psychoterapeutický výcvik, měla jsem ty správné motýlky v břiše a silný bytostný pocit, že “tohle” je ono! Od té doby žiji s pocitem, že jsem našla sebe i své poslání. Těší mě, že mohu pomáhat druhým odstraňovat překážky a hledat správný směr na jejich cestě, být součástí toho zpočátku chaotického a bolavého, ale nakonec úlevného a radostného procesu proměny. Každý klient je jedinečný a mě moc baví pozorovat, jak s pomocí terapeutického procesu “rozkvete”, najde sám sebe, svou hodnotu a začne realizovat svůj potenciál.

Pomohu vám při vztahových potížích, cítíte-li se smutní, bezmocní, osamělí či méněcenní. Nabízím pomoc při řešení úzkosti, deprese, syndromu vyhoření či v seberozvoji.