Bc. et Bc. Marketa Hvezdova

Mgr. Bc. Markéta Hvězdová

Terapeut, psycholog
Daseinsanalytický přístup

Markéta nabízí odbornou pomoc v oblasti:

hlavně při obtížích s úzkostmi, vztahovými problémy a závislostmi.

Je to možnost potkat se sám se sebou, trochu zjistit kdo jsem. Přijít na kloub tomu proč se mi v životě něco děje a proč se to někdy třeba pořád opakuje, ten stejný scénář jen s jinými lidmi a prostředím. Proč se nemám rád a co s tím dělat. Je to možnost hlubší změny, vést život trochu jinak, změnit sebe, svůj postoj k životu, nebo se rozhoupat k tomu změnit podmínky, ve kterých existuji. Život nemá vládu nad námi, ale my nad životem a my jsme ti, kdo mají právo na to žít šťastně. Často je jen potřeba trochu odvahy, vystoupit ze zajetých kolejí, podívat se do zrcadla a přiznat si, co mi vadí.

Každého v životě může potkat nějaká situace, se kterou si neví rady a potřebuje pomoc. Život je cesta, která je někdy krásná a lehce se nám po ní našlapuje, někdy je ale trnitá a jde se po ní pěkně ztěžka. Důležité je vědět, že člověk po své životní cestě nemusí kráčet sám. Vždycky, když vidím, že si klient přišel na něco nového, nebo odchází s tím, že má nad čím přemýšlet, mám z toho dobrý pocit, protože vím, že se na své cestě zase o kousek někam posunul. Někdy i o pár kroků zpátky, aby si uvědomil, kudy přesně chce, nebo nechce vyrazit.

Ráda pracuji se sny a imaginacemi. Každý člověk je svůj a potřebuje něco trochu jiného, mám ráda individuální přístup ke klientovi. Vnímat každého takový jaký je, jeho jedinečnost a nenormálnost.

Vzdělání a zkušenosti

Studium jednooborové psychologie na Pražské vysoké škole psychosociálních studií. Dále dvouoborově Angličtina Španělština na TUL (Bc.)

Semináře a výcviky:

Spiritualita, náboženskost a psychoterapie (MUDr. Prokop Remeš). Tělesný koncept, vývoj vztahu k tělu, psychoterapie (Mgr. Jan Kulhánek). Práce s klienty s poruchami příjmu potravy (Mgr. Michaela Dvořáková). Transakční analýza (PhDr. Jiří Libra). Základy koučování (Ing. Jiří Kunčar). Daseinsanalýza v psychoterapeutické a poradenské praxi III. (Eros a imaginace) (Mgr. Jakub Zlámaný, PhD.). Transformace vlastního stínu (Charlie Morley). Workshop Komplikovaný zármutek a jeho základní diagnostická kritéria (Veronika Drnková z organizace Cesty domů). Pětiletý sebezkušenostní výcvik v komunitní a skupinové psychoterapii s orientací na daseinanalýzu (v 5. ročníku).

Praxe a stáže:

NUDZ stáž na oddělení afektivních poruch a práce na grantu Ověření Analyticko-ruminační hypotézy. Stáž na dětské terapeutické skupině pod vedením Doc. PhDr. Karla Balcara, CSc. a Mgr. Lucie Vackové, Ph.D.
Klinika ESET – ko-terapeut ve stacionáři afektivních poruch pod vedením Mgr. Romana Kamenišťáka a MUDr. Marie Novotné.
Psychosomatická klinika (Praha 6) – ko-terapeut v KBT skupině pod vedením Mgr. Romana Peška.
Terapeut v Psychiatrické nemocnici Bohnice na p.18 doléčování závislostí.

Příběh Markéty

Vždycky mě fascinovalo, jak funguje lidská mysl. Proč se Pepa ve stejné situaci chová úplně jinak než Karel. Občas se mi stávalo, že jsem se v některých chvílích nějak cítila a nerozuměla jsem tomu, proč se tak cítím, chtěla jsem to pochopit, porozumět sama sobě a ostatním lidem na jiné úrovni. Chtěla jsem vědět, proč se mi zdají sny a co mi mohou říct. Myslím si, že sny které se nám zdají, mohou být klíčem k opravdovému nahlédnutí sám do sebe, je jen potřeba se naučit jim porozumět. Tak jsem potom, co jsem vystudovala jazyky, začala studovat psychologii. Protože jsem to chtěla všechno pochopit a teď jsem každým dnem blíž a blíž k tomu, abych alespoň trochu věděla, jak funguje lidská duše a jak pomoct sobě i Vám, abychom jí začali naslouchat.