Časté dotazy

1. Proč si vybrat Poradnu THERAPIA a co můžete očekávat?

Služby v naší poradně jako je poradenství, psychoterapie, koučink mají za úkol správně nasměrovat rozvoj vaší osobnosti a tím i započít pozitivní změnu ve vašem osobním i pracovním životě. V Poradně THERAPIA dbáme na spokojenost klientů a ptáme se na zpětnou vazbu a spokojenost s terapeuty. V případě, že klient není s přiřazeným terapeutem spokojen, má možnost kontaktovat vedoucí poradny Mgr. Terezu Zahrádkovou (732 816 663) a ta mu přidělí jiného terapeuta s tím, že na prvním sezení dostane 50 % slevu.

V případě spokojenosti naši terapeuti působí jako pevný bod v životě jejich klientů, kteří do poradny často posílají i své přátelé či rodinu, protože cítí, že v jejich vlastním životě nastal pozitivní posun. V takovém případě si často klient přeje, aby si lépe rozuměl i se svým okolím a aby se jejich potíže také vyřešily.

Jako terapeuti si uvědomujeme, že nejlepší péče je skrze dobře kladené dotazy, díky kterým si klient přijde na nové vzorce smýšlení a začne s podporou terapeuta svůj život měnit k lepšímu. Zároveň se ale neobáváme klienta podporovat v praktických krocích, protože si uvědomujeme, že klienti k nám přišli ne jen proto, aby sdíleli svá trápení, ale zejména proto, aby se v jejich životě něco změnilo.

S klienty zásadně jednáme jako s klienty a nikoli s pacienty, snažíme se, aby měli nejen skvělého terapeuta, ale aby se také cítila dobře v místnosti a byla jim poradna k dispozici, tak jak je zapotřebí. Z tohoto důvodu nabízíme každý den i večerní termíny, protože chápeme, že v dnešní době není snadné přijít k odborníkovi mezi 8 – 17:00 hod.

Na neposledním místě dbáme na to, aby se s námi jako s terapeuty cítili klienti příjemně, aby se po dobu terapie a poradenství na svého terapeuta těšili a vnímali společný vztah jako důvěryhodný a vřelý.

2. Kdo je psychoterapeut a co je psychoterapeutické poradenství?

Psychoterapeutem je kvalifikovaná osoba s psychologickým/lékařským vzděláním, která absolvuje speciální výcvik.

Psychoterapie je proces, ve kterém skrze léčebné působení dochází ke zmírnění/odstranění potíží a jejich příčin. Vede k obnově duševní rovnováhy, poznání sebe sama a omezení sebeoslabujícího chování. Psychoterapie napomáhá zvládat obtížné životní situace, konflikty a jiné životní úkoly, dále je vedena směrem, který je klientem a terapeutem považován za žádoucí. Terapie je efektivním nástrojem vedoucí k pocitům seberealizace, naplnění a pocitu vyrovnanosti, které souvisí s procesem naplnění životního smyslu.


3. Jste na pojišťovnu?

Poradna Therapia nepodléhá hrazení zdravotní pojišťovnou. Existuje mýtus, že péče hrazená pojišťovnou je stejně kvalitní jako soukromý sektor. Nemusí tomu tak být. Ne všichni si mohou dovolit platit terapeuta přímo, na druhou stranu máme dostatek klientů, kteří mají jasně dané priority, nemají vysoké příjmy a pravidelně nás navštěvují.

Je třeba připomenout, že i terapie, která se platí přímo, vám nedává záruku, že vždy dostanete adekvátní a dobrou péči. Je to o přístupu a pokoře k vykonávané práci, ale to platí ve všech oborech lidské odborné činnosti.

4. Jaký je přístup psychoterapeutické společnosti Therapia?

V poradně Therapia je na prvním místě navázání bezpečného a důvěrného kontaktu mezi klientem a terapeutem.

Působíme jako poradna „rodinného typu“, kam se naši klienti rádi vracejí i po úspěšné léčbě a svěřují s krátkodobými potížemi či si prostě přijdou pro radu. Běžně k nám chodí přátelé našich klientů, protože dostanou doporučení. S naším terapeutem jste v dobrých rukou. Laskavý přístup a zájem o sdělované vám otevírá prostor k naprosté otevřenosti, autenticitě se všemi specifiky vaší osobnosti. Terapeut naší poradny vás nesoudí, nehodnotí. Pracujeme skrze metodu dialogu a laskavého přijetí.

5. Jaká je cena terapie? Jaké jsou možnosti úhrady? Je možná sleva?

Poradna Therapia nabízí individuální sezení za 700 Kč / 50 min, koučink za 800 Kč / 50 min a párovou terapii za 1400 / 90 min.

Umožňujeme slevu studentům a ženám na mateřské, cena je 600Kč/50min.

Úhrada je možná hotově na místě nebo převodem na účet před termínem setkání.


5. Jaká je cena terapie? Jaké jsou možnosti úhrady? Je možná sleva?

Poradna Therapia nabízí individuální sezení za 700 Kč / 50 min, koučink za 800 Kč / 50 min a párovou terapii za 1400 / 90 min.

Umožňujeme slevu studentům a ženám na mateřské, cena je 600Kč/50min.

Úhrada je možná hotově na místě nebo převodem na účet před termínem setkání.


7. Jak si z vašich terapeutů zvolit toho správného?

Terapeuta si můžete vybrat sami na základě sympatií z profesního profilu zde na stránkách.

Seznam terapeutů naleznete v rubrice O nás.

Pakliže byste chtěli poradit, neváhejte nás kontaktovat a společně vybereme terapeuta, který pro vás bude nejvhodnější.

8. Je online poradna zdarma?

Ano, dotazy z online poradny zpracovávají kvalifikovaní odborníci a naši psychoterapeuti zcela zdarma.