Sen o nevěře

Dotaz:

Dobrý den,
dnes ráno mi pověděl partner, že se mu zdál sen o tom, že došlo z jeho strany k nevěře v současné situaci kdy jsme v očekávání s tím, že si nakonec uvědomil co má doma, tak bych se Vás chtěla zeptat co by to mohlo znamenat? Nebo proč se mu takový sen vůbec zdál? Děkuji.

 

 

Odpověď:

Dobrý den,

Nejprve bych Vám rád poděkoval za důvěru, se kterou sdílíte takto choulostivé téma. Chápu, že situace, ve které se nacházíte je obtížná. Ve vašem dotazu vnímám obavy z obsahů partnerových snů. V těchto situacích si často klademe otázky, zda-li se obsahy snů zakládají na pravdivých událostech, či myšlenkách, a proto rozumím vašim obavám a potřebě těmto obsahům porozumět a zjistit, kde a proč v naší hlavě vznikají.

Ptáte se, co by to mohlo znamenat? Obsahem snů často bývají náhodné věci, které postrádají logiku a jsou zcela nesystematicky a chaoticky promítané. Chci tím říct, že když v partnerově snu došlo k nevěře, neznamená to, že vám nevěrný byl nebo že na nevěru myslí.

Z osobní zkušenosti vím, že obsahům ve snech je obtížné porozumět, a proto se zaměřuji spíše na emoce, které jsem ve snu cítil. Ty jsou snáze identifikovatelné a mnohdy vám umožní snu lépe porozumět. Psala jste, že si partner díky snu uvědomil, co má doma. Z jeho strany cítím, že pro něj sen byl spíše nepříjemný a přivedl ho ke špatným pocitům, které pak sdílel s vámi. Nakonec ho obsah snu přivedl ke zjištění, že je doma spokojený. Možná mu sen dodal ujištění, že je v životě tam, kde přesně chce být.

Všiml jsem si důležité věci v přístupu partnera. Tím, že za Vámi přišel a tento sen s Vámi sdílel, ukázal, že před Vámi tento sen nechce skrývat i když jeho obsah může být znepokojující, což vnímám jako znak zdravé komunikace a také důvěry, kterou k vám cítí.

Sny mohou být užitečným zdrojem v poznání sebe sama, nicméně vždy platí, že to jsou nevědomé procesy plné obsahů, které si nevybíráme. Proto se doporučuje být vždy opatrný s jejich interpretací a soustředit se více na realitu, které my lidé rozumíme poněkud lépe.

Věříme, že vám odpověď bude užitečná. Přeje vám klidné dny a do budoucna hodně zdraví celé vaší rodině.

Poradna Therapia

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *