Partnerská poradna - Nedaří se mi navázat a udržet vztah

Partnerská poradna – Mladší partner ve vztahu se starší ženou a touha po dítěti

Doba čtení: 3 minuty, 4 sekundy

Partnerská poradna - Mladší partner ve vztahu se starší ženou a touha po dítěti

Dobrý den.Prosím o radu. Jsme s přítelem o 11let mladším už 9let.Zpočátku tajně a poslední 3roky spolu bydlíme.Za ty roky bylo hodně chvil, kdy jsme mysleli že se rozejdeme…před 3lety se přítel změnil.Najednou se do mě znovu zamiloval. Uvažovali jsme o dítěti.ale muselo by to být uměle a přítel to vzdal.že je malá šance skrz můj věk(45) a rozhodl se,že dí­tě mít nebude.

Asi před rokem se mi měnil před očima,přestalo ho bavit se mnou postupně všechno, co jsme spolu dělali.byl unavený z práce.potřeboval si odpočinout.nikam se mu moc nechtělo se mnou jít.když jsem něco navrhla.tak už jsem to pak nechávala na něm.abysme dělali co ho baví.byl jako bez života.ale přitom zdravý..Já jsem hodně hyperaktivní.stále v pohybu.jen sedět vedle sebe na gauči a koukat na TV.nebo internet mě deprimuje.Začali jsme se odcizovat.už jsem domu  jezdila až navečer.přítel mi vyčítal že doma sám.já byla vynervovaná.připadalo mi. že žijeme vedle sebe ne  spolu.vyčítal mi.že je to moje vina.že on nic nedělá..před půl rokem jsem se odstěhovala. čekal to.druhý den jsme si promluvili a vrátila jsem se.že to změníme..chvíli se všechno zlepšilo a pak to bylo stejné.spíš horší..snažila jsem se o tom mluvit.ale opakoval.že on nic nedělá.prosila jsem ho.že se musíme oba změnit..řekl mi .že nemá co měnit.připadalo mi.že je to beznadějné a že se mnou je nešťastný a že mu kazím život.že když není šťastný se mnou.tak má nejvyšší čas na novou rodinu. celé 3roky mě nepředstavil rodičům.já jeho ano..tak jsem si myslela.že to se mnou nemyslí vážně ..odstěhovala jsem se podruhé a chtěla j sem být silná a vydržet abych mu nekazila život..po týdnu mi došlo..že jsem udělala chybu.že jsem v zoufalství odešla a neřešili jsme to spolu.napsala jsem mu dopis a všechno vysvětlila..že ho stále moc miluju a prosila jsem ho o poslední šanci být spolu.že jsem pochopila.že jsme to neřešili.že jsme se už nesnažili a že spolu můžeme být šťastni.když budem oba chtít.mluvili jsme spolu.ale řekl mi.že ztratil důvěru a že už začal přemýšlet .že by chtěl dítě.které se mnou mít nemůže..víme.že se stále milujeme.ale nevíme.jak to změnit.nevím.jak získat zpět jeho důvěru.on neví co chce..tak si voláme.všechno si vysvětlujeme.zjistili jsme.že nevíme jak žít bez sebe.ani spolu.Jediné co oba nechceme je, že se budeme jen vídat.Oba potřebu jeme poradit.

Názor odborníka

Dobrý den,

ráda bych Vám na začátek napsala, abyste se neobviňovala z tak závažných věcí, jako například, že jste se domnívala, že svému příteli kazíte život. Váš přítel je dospělý a určitě rozumný muž, musí se sám rozhodnout, jaká cesta je pro něj ta správná. Věřím, že se máte oba stále rádi a že je pro vás vzájemné odloučení těžké pro oba. Vývoj člověka je však neúprosný a tak se klidně mohlo stát, že v době vašeho seznámení váš partner  o dítěti ještě neuvažoval, možná ho ani nechtěl a nyní po dítěti skutečně touží. Muži v dnešní době začnou cítit touhu po dítěti mnohdy až po třicátém roce i déle. Takto na dálku nelze přesně posoudit důvody vašeho rozchodu a varianta s touhou po dítěti a tím následná nenaplněnost ve vztahu se tu dost nabízí. Samozřejmě,že pravou příčinu zná jen váš partner. V každém případě, pokud ale on cítí ve vztahu nespokojenost, on musí být tím, který bude hledat cestu zpět, nikoli vy. Tím, jestli ztratil důvěru nebo ne bych se příliš neřídila, prostě se buď vrátit chce nebo ne.
Vy teď uděláte nejlépe, když se zaměříte na sebe.
Z ničeho se neobviňujte a žijte život dále naplno. Promyslete si, zda je to Váš životní partner. Není dobré, když se týráme tím, že setrváváme v něčem, v čem nám není dobře, ale jsme na to zvyklí.Pokud byste si chtěla o všem promluvit, můžete využít jednoho z našich terapeutů. Rádi s Vámi celou situaci probereme.
Poradna THERAPIA