Psychologie vztahu - Spala jsem s ním, ale vadily mi další milenky. Mám prozradit jeho ženě, že ji manžel podvádí?

Psychologie vztahu – Spala jsem s ním, ale vadily mi další milenky. Mám prozradit jeho ženě, že ji manžel podvádí?

Doba čtení: 4 minuty, 3 sekundy

Psychologie vztahu - Spala jsem s ním, ale vadily mi další milenky. Mám prozradit jeho ženě, že ji manžel podvádí?

Dobrý den, jsem rozvedená a několik let jsem byla milenkou ženatého muže. Nechtěla jsem mu rozvrátit rodinu, brala jsem ho jako kamaráda a milence. Časem jsem ale postupně zjišťovala, že kromě mě má i další milenky. On to samozřejmě zapíral, ale jeho mobil nelže (nikdy před tím jsem nikomu do mobilu nevlezla).

 Vztah jsem chtěla mnohokrát ukončit, ale vždy mě přesvědčil, abych zůstala. Byla jsem hloupá a zamilovaná. Problém je v tom, že mi nevadila manželka, ale jeho další milenky. On je ženami úplně posedlý, na ulici se otáčí za každou sukní, dokonce několikrát sváděl i moje kamarádky, se kterými jsme se potkali a já byla u toho.
Také jsem zjistila, že má profily na různých internetových seznamkách, včetně těch erotických.
Teď si uvědomuji, že mě jenom využíval. Připadám si jako nějaká rohožka. Navíc jsem se nedávno musela léčit s vaginální ­ infekcí a mám strach, že mohu mít díky jeho promiskuitě i něco horšího. Vztah jsem proto konečně ukončila a teď řeším dilema, zda vše povědět jeho manželce, která o promiskuitě svého muže zřejmě nemá ani ponětí. Kontakt na ni mám. Mám to udělat? Měla by vědět, že doma vzorný otec a manžel tady žije druhý život a nezávazně si užívá? Že ji taky může něčím nakazit? Poraďte prosím. Osobně bych taky chtěla vědět, že je mi manžel nevěrný.

Názor odborníka:

Dobrý den,
nejdůležitější je, že jste vztah již ukončila. Abyste se mohla od celé té situace odpoutat, nechte si raději udělat vyšetření.
Pohlavními nemocemi se  zabývá venerologie, o vyšetření se můžete poradit se svým obvodním lékařem, nebo gynekologem, pokud byste ráda zachovala vyšetření spíše soukroměji, existují různé internetové stránky, odkazující na taková vyšetření specializující. můžete zkusit zapátrat na internetu, zda by vám něco vyhovovalo ve vašem okolí. Já vám zasílám odkaz http://www.venerologie.cz/ zde dělají vyšetření na mnoho možných pohlavních nemocí a samozřejmě i těch základních jako například Chlamydiová infekce, mykoplazmové infekce, syfilis, kapavka, HIV – máte možnost nechat si udělat vyšetření laboratorně, u lékaře a nebo vám zašlou odběrový set domů s instrukcemi, kam následně materiál odevzdat.

Pokud nemáte nyní už žádné příznaky, tak jste pravděpodobně v pořádku.

Nerada bych vás vyděsila, jen aby vás pak v budoucnu nenahlodávaly myšlenky, kdybyste měla například nový vztah, nebo jste nachladla na močové cesty a neobávala se, že je to například nějaký projev. Je lepší být v psychické pohodě. Vy se vůbec nemusíte cítit jako „rohožka“, snažte se teď zaměřit sama na sebe a berte to jako příležitost k novým začátkům. Ať vás tato zkušenost nestojí příliš mnoho času, abyste se nepřipravila o nového muže, který se i jako muž bude chovat.
Co se týče vašeho dotazu, dala bych si pozor, abyste nevypadala jako zhrzená milenka, která teď chce hodného manžela očernit. On si může vymyslet příběhy, jak si uvědomil, že chce jen svou ženu. Že to s vámi ukončil a vy ho teď očerňujete. Což samozřejmě není pravda. Často si myslíme, že chceme vědět pravdu, ale pak když jí opravdu známe, je to jinak.

Nevíme, ale možná to jeho žena tuší, nebo dokonce ví, jen si to nechce přiznat.

Možná už vedle sebe jen žijí a ani společně už nevedou pohlavní život, mohou být domluvení, že každý žije po svém v tomhle směru. Možná víte sama více o situaci, ale ty informace mohou být z vyprávění dost zkreslené. Já si netroufám odhadnout, zda by o tom měla vědět. Osobně bych jí to zatím neříkala. Kdyby náhodou ty zdravotní testy ukázali na nějakou závažnější pohlavní chorobu, tak bych to pak určitě zvažovala a přiklonila bych se spíše pro. Pokud ale máte potřebu nějak to celé řešit, aby mu ta promiskuita jen tak neprocházela a máte kontakt na nějaké další z jeho milenek, pak je můžete opatrně zkusit informovat. Domluvit si například schůzku a intimně si pohovořit, zda se také nemusely gynekologicky léčit. V ČR je totiž šíření pohlavních chorob trestní čin

§ 155 Ohrožení pohlavní nemocí

Kdo jiného vydá, byť i z nedbalosti, nebezpečí nákazy pohlavní nemocí, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok. Společně pak tedy můžete podat trestní oznámení.

Jak se vám k vaši léčbě on vyjádřil? Byl si vědom, že by mohl přenášet nějakou nemoc a i tak se nechránil?

Uvidíte, jak budete mít vnitřní sílu se tím dále zabývat. Pokud byste měla pocit, že jste na to sama, potřebovala jste se svěřit s touto intimní situací, nebo by vás to tížilo … můžete se obrátit na naší poradnu. Rádi vám poskytneme psychickou podporu. Některý z našich terapeutů vám pomůže. Jen bych vás ještě závěrem upozornila, pokud byste se pustila do kontaktování milenek, raději se ptejte na chorobopis osobně, aby mu pak některá z nich zprávu nepřeposlala a on vás pak ještě neobvinil ze šíření pomluv.

Přeji vám mnoho štěstí a úspěchů, pokud se rozhodnete jeho manželku kontaktovat, určitě to nebude špatné rozhodnutí, jen se možná setkáte s mnoha nepříjemnostmi, tak si je případně neberte osobně.

Děkujeme za vaši důvěru,

Poradna Therapia