Jak pracuji?

Jak pracuji?

KOUČINK – ODSTRANĚNÍ NEGATIVNÍHO NAPROGRAMOVÁNÍ

Co je to?

Znáte to. Chcete se cítit dobře, a ono to nejde. Hlavou se vám honí všechno možné, jen nezažíváte pocit harmonie a radosti. Jste smutní a přichází deprese a úzkosti. Vztahy se vám rozpadají. Nevěříte si. Přitom by to bylo tak jednoduché – dát hlavě nové myšlenky. Takové, které nám prospívají. Podpořit více sám sebe. Nebýt už otrokem všech těch negativních přesvědčení, které nám do hlavy vepsaly nejčastěji ti nejbližší – naše primární autority: rodiče, učitelé i partneři.

Jak pracuji?

Proč tomu, co jsme si do našeho mozku vepsali, stále tupě věříme?

Do hlavy se nám již v době vývoje našeho mozku zapisují různé programy. Mozek si zapisuje všechno, co kolem sebe doma slyšíme, co vidíme a cítíme. Jakým způsobem se data do mozku dostávají? Z osmdesáti procent během prvních sedmi let našeho života. Už krátce po početí si tedy zapisujeme první vzorce a programy, které později dotvářejí naši realitu a ovlivňují naše vnímání okolního světa. Od chvíle, kdy si informace z prožitých událostí mozek zapíše jako pravdu, začínáme jim podvědomě věřit a řídíme se jimi. Stávají se podkladem pro naše životní příběhy. Dokud nezměníme obsah své hlavy, budeme v životě dál vytvářet a dělat totéž, co jsme vytvářeli doposud.

Někdy se například bojíme vyslovit svůj názor jenom proto, že si v sobě odnášíme z dětství již předem stanovené reakce našeho okolí a také našich partnerů. Komunikaci se raději vyhýbáme. Bojíme se, že nás nikdo nebude brát vážně. Říkali nám, ať jsme hodné holky. Učili nás, že pravda může bolet. Snažili se vychovat z nás ty, co se moc neprojevují, protože se od nich očekává více. Proto potom vlastní JÁ necháváme uzamčené někde uvnitř sebe, protože se snažíme žít podle očekávání druhých. Neumíme respektovat jeden druhého. Vytváříme si nepřátele i ze svých partnerů. Nemáme se rádi a nepřijímáme ani sami sebe.

Přitom každý z nás moc dobře ví, co chce ve svém životě dělat. Jen občas máme tyto naše sny a touhy hluboko potlačené. Možná, že jsme se někdy dříve nemohli dostatečně projevovat. Naše potřeby byly zašlapané. Někdo nám řekl, že nic pořádného neumíme. Měli jsme pocit, že jsme k ničemu. Nebo že druzí to dělají mnohem lépe. A tak se řídíme programy, kterým jsme kdysi uvěřili, a nedokážeme si pomoci.

Na základě těchto chybných programů, které máme v našem podvědomí, se také rozhodujeme. Proto se často ocitáme stále dokola v situacích, které jsme už prožili. Točíme se v uzavřeném kruhu a nedokážeme z něj vystoupit. Je z něj nějaká cesta? Je vůbec možné, abychom náš mozek – nejvýkonnější počítač na světě, nějakým způsobem ovládli?

Začít musí každý sám u sebe

Nikdo z nás není počítač. Jsme lidé. Máme v sobě mozek – řídící software. Ale je jen na nás, do jaké míry se necháme ovládat programy umístěnými v naší hlavě. Každý z nás za sebe a své myšlenky může převzít odpovědnost. To ne ti druzí, ale my jsme tvůrci našeho života. Proto je důležité, abychom se očima pravdy podívali i na to, proč v životě zažíváme pocity, které nechceme. Proč máme nízké sebevědomí. Proč nemáme vztah, po jakém toužíme. Proč neděláme práci, která nás baví. Příčinou bývají právě chybné programy v našem mozku. Je třeba je dohledat a otočit v náš prospěch.

Rozhodněte se pro změnu. Na koučinkovém křesle vám formou rozhovoru vyhledám a odhalím destruktivní chybné vzorce a bloky. Tak zjistíme skutečné příčiny vaší nespokojenosti a nízké sebehodnoty. Tyto programy se dají z mozku vymazat jednoduchou technikou. Bude mi ctí, pokud se pro tuto práci rozhodnete. Ráda vám pomohu.